Jdi na obsah Jdi na menu
 


A jak to začlo?

Hlad a zájem o kopanou v naši obci se projevoval už po léta, hlavně u mládeže.Kluci neorganizovaně hráli na hřišti, kde postavili provizorně branky malých nepředpisových rozměrů na neohraničeném hřišti.

 Před dvěma léty v r. 1962 se sehrálo v obci pouťové a posvícenské utkání, hrála proti sobě mužstva vybraná ze straších bývalích fotbalistů pod názvem JZD, proti týmu mladších.

Tyto všechny okolnosti byly vlastně důsledkem zájmu o kopanou v naší obci a v poslední fázi i ustavením oddílu kopané. Za vybrané peníze z těchto pouťových a posvícenských utkání se zakoupila postupně výstroj a silonové sítě.

 V červnu 1964 přihlásil s. Dědič Ostřetín do soutěže kopané na OV ČSTV v Pardubicích. Čas ubíhal a přiblížil se termín zahájení mistrovských zápasů podzimního kola 1964 – 65. Bohužel toto přihlášení bylo velmi málo z toho, co je potřeba k ustavení oddílu a činnosti.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář